Ekologia w Organic Polska

Nasze zamiłowanie do tektury wynika z 2. ważnych powodów.

Jest to materiał wytrzymały, lekki i jednocześnie dający olbrzymie możliwości zabezpieczenia towaru. Tektura jest również materiałem wysoce ekologicznym.

Dokładamy wszelkich starań, aby produkty, które projektujemy

i produkujemy z tektury falistej były w 100% ekologiczne.

Zgodnie z zaleceniami branżowymi, aby proponowane rozwiązania były wykonane tylko z jednego materiału. Z tektury właśnie.

Napis z tektury falistej Organic Polska

Tektura a Segregacja i Recykling

Stopień w jakim odpady podawane są recyklingowi ma duży wpływ na środowisko.

Recykling zaczyna się od odpowiedniej segregacji, a opakowania jednomateriałowe bardzo ułatwiają segregację.

Tektura może być podawana recyklingowi od 5 do 7 razy.

Tektura jest również materiałem, który ma najkrótszy cykl rozkładu w środowisku. Jest to cykl trwający nie więcej niż 2-3 miesiące, co przy okresach typowych dla plastiku robi wrażenie.

Tektura, która już nie nadaje się do recyklingu, niekoniecznie musi wylądować na wysypisku – może być spalona w spalarni śmieci i stać się źródłem energii. 

Opakowanie Tekturowe Nie Musi Być Jednorazowe

Mimo, że często uważa się opakowanie tekturowe za opakowanie jednorazowe to coraz częstszą praktyką staje się kilkukrotne wykorzystanie pudeł, palet czy przekładek tekturowych. Kolejnym ciekawym produktem z tektury falistej, który można wykorzystywać kilkukrotnie, to tekturowy kontener IBC. Im mocniejsze opakowanie tym więcej cykli pakowania można obsłużyć jednym opakowaniem.

Tektura a Ślad Węglowy

Kolejna zaleta opakowań tekturowych to ich lekkość, co znacząco obniża wagę.
Niższa waga z kolei obniża zużycie paliwa, a to skutkuje niższym śladem węglowym.

Rozwiązania Tekturowe
a Eliminacja Materiałów Nieekologicznych

Tektura dzięki swoim właściwościom świetnie nadaje się do eliminacji materiałów mniej przyjaznych środowisku, materiałów cięższych czy materiałów droższych.

Tektura jest korzystną alternatywą dla wszelkich kształtek styropianowych czy opakowań drewnianych. Jest też świetną opcją
w przypadku wszelkich wypełnień mebli czy stolarki budowlanej.

Tektura ma świetne właściwości izolacyjne i dźwiękochłonne, co znacząco poszerza wachlarz zastosowań dla tego materiału.

Tektura a Zagrożenie Dla Lasów

Papier używany do wytwarzania tektury jest produkowany z makulatury i drzewa pochodzącego głównie z okresowych przecinek. Produkcja opakowań tekturowych, wbrew pewnym mitom, nie jest zagrożeniem dla obszarów leśnych – ani dla ilości drzew, ani ich kubatury. Przemysł papierniczy wykorzystuje króciaki. Większość tego drzewa pochodzi ze zrównoważonych upraw prowadzonych w standardzie FSC lub podobnym.

Organic Polska

Producent opakowań tekturowych – Organic Polska Sp. z o.o. to rodzinna firma z bogatym doświadczeniem. Na rynku jesteśmy od 2009 roku i od początku istnienia wprowadzamy do oferty coraz nowsze i ciekawsze produkty dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znaleźć można m.in.: kontenery IBC z tektury, opakowania transportowe, palety tekturowe, elementy stabilizujące (tj. profile i przekładki tekturowe). Nasze rozwiązania pomagają klientom: wyeliminować materiały ciężkie (np. drewno) i nieekologiczne (np. styropian) z procesów, uprościć pakowanie oraz wyeliminować uszkodzenia w transporcie co generuje oszczędności i poprawia wizerunek. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie oraz jak możemy usprawnić Twoją logistykę zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi doradcami.

Kontakt:
Biuro:
Adres:
ul. Lubelska 5
24-173 Markuszów