Przekładki tekturowe

Przekładka – opis produktu

  • Arkusz z tektury odpowiednio dobranej do potrzeb, o właściwym rozmiarze, rogach prostopadłych, ściętych lub zaokrąglonych pełniący różne funkcje przy aranżacji towaru na paletach oraz w dużych opakowaniach zbiorczych.
  • Przekładki tekturowe świetnie optymalizują pracę  bezpośrednio na produkcji jaki w procesach logistycznych.

Zastosowanie przekładek

  • Przekładka to zazwyczaj pierwszy element na palecie, który oddziela pierwsza warstwę towaru od palety.  Kolejne warstwy (wiaderka, zgrzewki, pudełka, kanistry, dowolne produkty)  układane są na kolejnych przekładkach, które oddzielają warstwy od siebie, jednocześnie  ułatwiając układanie towaru na palecie. Kolejne zadanie przekładki tekturowej to stabilizowanie całej palety.  Ostatnim elementem na palecie jest również przekładka, która ma zadnie ochronne.
  • Zastosowanie przekładek jest praktycznie nieograniczone – w przypadku formowania warstw z produktów jednostkowych oraz  opakowań  zbiorczych. Rozwiązanie idealne zarówno dla procesów manualnych jak i  zautomatyzowanych. Przekładki tekturowe są stosowane w  różnych branżach: produkcja napojów, przemysł chemiczny, metalowy,  samochodowy, oraz w chłodniach. Stosowane są również w przemyśle kosmetycznym oraz przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Zalety przekładek

  • Przekładka tekturowa to element pakujący lekki, ekologiczny i wytrzymały. Może być jednorazowa lub wielorazowa.  Wykorzystanie odpowiednich przekładek redukuje koszty przez redukcję pracochłonności  przy pakowaniu oraz redukcję uszkodzeń transportowych.
  • Przekładki mogą być projektowane pod indywidualne i specjalistyczne zastosowania i mogą z powodzeniem zastępować  sklejki, drewno oraz plastyk.
  • Standardowe przekładki  zrobione są  z tektury 2- lub 3 warstwowej,  fala B lub C o grubości 2 – 5mm i gramaturach  180 – 500g,  w przypadku pakowania towarów lekkich. Dla towarów cięższych zalecane są przekładki  z tektury 5- lub 10-warstwowej, fala EB, BC, BCCB, o grubości 5-15mm,  o gramaturach od 500g do nawet 2000g
  • Przekładki mogą być  docięte pod  dowolny wymiar  w zakresie  3500x100mm lub  100×2800 (w zależności od tego czy kierunek fali tektury ma znaczenie. Najmniejsze przekładki jakie zamawiali u nas klienci to 200×200.
  •  Przekładki projektowane są tak aby mogły być stosowane na paletach o najpopularniejszych wymiarach, czyli na   paletach o wymiarach 1200×800 oraz 1200×1000.  Przekładki mogą być większe lub mniejsze od palet, na których są stosowane. 
  •  Przekładki mogą być  docięte pod  dowolny wymiar  w zakresie  3500x100mm lub  100×2800 (w zależności od tego czy kierunek fali tektury ma znaczenie. Najmniejsze przekładki jakie zamawiali u nas klienci to 200×200.

Dodatkowe informacje

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji  skontaktuj się z nami!

Jeżeli nie znalazłeś tego czego szukasz czekamy na Twoje pytania?