Worki papierowe

Worki papierowe – opis produktu

  • Worki papierowe to mocne i ekologiczne opakowania przeznaczone do towarów sypkich od bardzo ciężkich takich jak kruszywo po bardzo lekkie jak suszone zioła. Worki oferowane są w różnych wariantach: otwarte szyte, otwarte klejone, oraz wentylowe.  Worki dobieramy w zależności od rodzaju produktu oraz sposobu zasypu.
  • Wytrzymałość i nośność worków papierowych zależy, między innymi, od ilości warstw oraz gramatury użytych papierów. Standardowe nośności worków papierowych to: 10 kg, 15 kg, 25 kg i nawet 50 kg.

Zastosowanie worków papierowych

  • Branże, które najchętniej sięgają po worki papierowe to przemysł materiałów budowlanych, spożywczy, chemiczny, zielarski oraz wiele innych.

Zalety worków papierowych

  • Przede wszystkim jest to lekkie opakowanie ekologiczne, o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Może być opakowaniem jednorazowym lub wielorazowym.
  • Worki papierowe w zależności od przeznaczenia mogą składać się od 2 do co najmniej 4 warstw papieru. W przypadku worków bardzo często wykorzystywane dobre papiery typu Kraft. Dodatkowo wnętrze worka może być powlekane warstwą polietylenu, który zapewnia barierę chroniącą przed wilgocią. Jeszcze jedną opcją ochrony przed zawilgoceniem jest wklejany do wnętrza  worka rękaw z foli LDPE lub HDPE.
  •  Najbardziej popularne wymiary worków na rynku to: 55x90x10 – worki w tym wymiarze najczęściej wykorzystywane są w chłodniach, 60x110x22 – worek przeznaczony na materiały lekkie. Często wykorzystywane do transportu suszonych ziół.
  • Oczywiście istnieje możliwość produkcji worków o wymiarach dostosowanych do preferencji klienta.

Dodatkowe informacje

Jeżeli potrzebujesz dalszych informacji  skontaktuj się z nami!

Jeżeli nie znalazłeś tego czego szukasz czekamy na Twoje pytania?