Jak Projektujemy Opakowania?

Projektowanie opakowań
- pięć kroków od potrzeby do rozwiązania

Opakowanie to przede wszystkim ochrona produktu Państwa firmy. Gwarantuje, że towar w wybrane miejsce dotrze nieuszkodzony, a także nie zniszczy się przechowywany w magazynie. Odpowiednio dobrane rodzaje opakowań to również klucz do sprawnej logistyki oraz estetycznego zaprezentowania własnej marki, a przy tym wpływania na zachowania konsumpcyjne Klientów. Nie ma więc wątpliwości, że opakowania pełnią wiele istotnych funkcji. To dlatego, tak ważne jest odpowiednie ich zaprojektowanie oraz ich wykonanie. Projektowanie opakowań dobrze jest więc powierzyć profesjonalistom, którzy proces ten znają od podszewki, a którzy czekają na Państwa firmę w Organic Polska. Nasza firma specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju opakowań, a z przykładami naszych dokonań możecie się Państwo zapoznać w galerii. Z naszych opakowań korzystają zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa z branż takich jak meblarska, spożywcza, samochodowa, biotechnologiczna oraz wiele innych.

 

Organic Polska-producent opakowań tekturowych dba o ekologię już na etapie projektu i produkcji

Projektowanie opakowań z koncepcją

Co można osiągnąć przez udoskonalenie
lub zmianę obecnego sposobu pakowania?

Projektowanie opakowań to zadanie, które stawia wiele wyzwań. Proponowane przez nas rozwiązanie musi bowiem pogodzić potrzeby wszystkich działów w firmie. W Organic Polska staramy się uwzględnić wszystkie wymagania – działu zakupów, który chce wynegocjować jak najkorzystniejszą cenę, marketingu chętnie wykorzystującego opakowania jako narzędzie do promocji i komunikacji, działu produkcji, który wymaga, aby każdy rodzaj opakowania sprawnie wędrował przed magazyny i zapewniał szybki proces produkcji. Projektując opakowania, nie zapominamy też o wymaganiach działu logistyki, dla którego ważne jest optymalizowanie kosztów magazynowania, wysyłki i transport zgodny z regułami zrównoważonego rozwoju. Zadowolenie naszego Klienta jest dla nas równie ważne.

W Organic Polska zamówią Państwo wszystkie rodzaje opakowań skrojone na miarę i dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa. Aby rozpocząć z nami proces projektowania, wystarczy jeden telefon lub mail. Nasi specjaliści nie tylko chętnie przygotują wycenę, ale także odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania i rozwieją wątpliwości. Szczegółowy proces projektowania opakowań
w Organic Polska odnajdą Państwo poniżej.

Współpraca z Nami Krok Po Kroku:

1. analiza potrzeb klienta

Przeprowadzamy analizę potrzeb klienta na bazie zebranych informacji oraz często na podstawie obserwacji poczynionych w środowisku pracy Klienta. Uwzględniamy potrzeby naszych partnerów biznesowych oraz Klientów naszych Klientów.

2. Generowanie pomysłów

Przygotowujemy kilka opcji, aby wspólnie z Klientem wybrać najlepsze rozwiązanie. Projektowanie nowego opakowania lub innego materiału pakującego, może być okazją do weryfikacji i doskonalenia całego procesu logistycznego.

3. Produkcja Prototypu/Prototupów

Posiadamy nowoczesny ploter, który pozwala nam na produkcję prototypów szybko
i niemalże identycznych do opakowań, później produkowanych. Analiza prototypu wspólnie z Państwem pozwala na ostatnie korekty zanim nowy produkt zostanie przekazany do produkcji.

4. Powstanie Finalnego Prduktu

Po akceptacji propozycji możemy przystąpić do przygotowania produkcji – ostatecznie dobrać materiał oraz sposób produkcji. To na tym etapie powstają narzędzia.

5. Realizacja

Na tym etapie przystępujemy do realizacji zamówienia i dostawy do Klienta.
Zazwyczaj jest to początek trwałej współpracy.

Organic Polska

Producent opakowań tekturowych – Organic Polska Sp. z o.o. to rodzinna firma z bogatym doświadczeniem. Na rynku jesteśmy od 2009 roku i od początku istnienia wprowadzamy do oferty coraz nowsze i ciekawsze produkty dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znaleźć można m.in.: kontenery IBC z tektury, opakowania transportowe, palety tekturowe, elementy stabilizujące (tj. profile i przekładki tekturowe). Nasze rozwiązania pomagają klientom: wyeliminować materiały ciężkie (np. drewno) i nieekologiczne (np. styropian) z procesów, uprościć pakowanie oraz wyeliminować uszkodzenia w transporcie co generuje oszczędności i poprawia wizerunek. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie oraz jak możemy usprawnić Twoją logistykę zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi doradcami.

Kontakt:
Biuro:
Adres:
ul. Lubelska 5
24-173 Markuszów