Pudełko Wykrojnikowe

Pudełko fasonowe lub inaczej wykrojnikowe, gdyż do jego wyprodukowania potrzebny jest wykrojnik, oferuje bogactwo formatów oraz dostępnych konstrukcji. Duża grupa tych konstrukcji oferuje zamknięcia, bez dodatkowego zaklejania taśmą. Wiele takich pudeł łatwo się składa i nie wymaga klejenia.

Katalog FEFCO oferuje bogactwo standardowych funkcjonalnych konstrukcji opakowań, produkowanych z użyciem wykrojnika, w tym popularne pudełka z dnem półautomatycznym (FEFCO 216), pudła z dnem automatycznym (FEFCO 711), jak i pudełka wysyłkowe (FEFCO 451 i FEFCO 452).

Pudełka wykrojnikowe mogą być projektowane według zaleceń klienta. Mogą być wariantem już istniejącej konstrukcji lub zupełnie nową konstrukcją, którą zaprojektujemy od zera.

Organic Polska - rodzaje pudełek wykrojnikowych

Pudełko wykrojnikowe - zastosowanie

Pudełka fasonowe stosowane są praktycznie we wszystkich branżach, które stosują opakowania tekturowe.

„Fasonówki” są niezastąpione w przypadku produkcji i logistyki. Wiele tych konstrukcji sprawdza się w sprzedaży wysyłkowej. Niezastąpione, gdy opakowanie jednostkowe musi funkcjonować samodzielnie.
Oferujemy pudełka wykrojnikowe, które z powodzeniem zastępują tuby.

Wszędzie tam gdzie pudełko klapowe się nie sprawdza można dobrać odpowiednie pudełko fasonowe.

Organic Polska - białe pudełko wykrojnikowe

Pudełko wykrojnikowe - zalety

Pudełka fasonowe to mocne, lekkie i ekologiczne opakowania. Opakowania takie są funkcjonalne i łatwe w użyciu. Odpowiednio dobrane pudełko wykrojnikowe gwarantuje niezawodność oraz ma pozytywny wpływ na pracochłonność przy pakowaniu.

Pudełka fasonowe doskonale nadają się pod indywidualne i specjalistyczne zastosowania. Możemy produkować krótkie serie.
Mogą występować w wersji z nadrukiem.

Organic Polska - pudełko wykrojnikowe

Pudełko wykrojnikowe
- specyfikacja materiałowa

Zazwyczaj pudła wykrojnikowe robione są z tektur 3- i 5 warstwowych. Najpopularniejsze fale stosowanej tektury to:
fala E, B, C oraz EB i BC.
Gramatury zaczynają się w okolicach 400g a kończą na 1000g.

Dla wymagających oferujemy pudełka z tektury na podwójnym Krafcie i podwyższonych gramaturach. Istnieje możliwość zrobienia pudeł bardzo mocnych z tektury 10-warstwowej
(nasz odpowiednik tektury 7-warstwowej).

Organic Polska - pudełko wykrojnikowe

Pudełko wykrojnikowe - wymiary

Pudełka projektowane są tak, aby mogły być stosowane na paletach o najpopularniejszych wymiarach, czyli na paletach o wymiarach 1200×800 oraz 1200×1000. Popularne rozmiary to takie, które wykorzystują optymalnie powierzchnie palety. Przykładowo 1 pudło na warstwie (wymiar wew. dna 1180×780), 2 pudła na warstwie ( 580x780mm), 9 pudeł na warstwie (wymiar wew. dna 380×250), itd. Dostępna jest pełna gama wysokości produkowanych pudełek.

Pudełka te dostępne są również w najróżniejszych innych wymiarach zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Najmniejsze pudełko może mieć 100x100x100. Można tutaj łączyć naprawdę długie boki z naprawdę krótkimi. Przykładowo możemy zrobić opakowanie o długości powyżej 2000mm, które ma stosunkowo małe wymiary pozostałe. Czyli mamy pudło o wymiarach 2100x150x150mm.

Pudełko wykrojnikowe - cena

W sprawie wyceny pudełek wykrojnikowych
zapraszamy do kontaktu z naszym Sales Manager

Michał Wójcik

Organic Polska

Producent opakowań tekturowych – Organic Polska Sp. z o.o. to rodzinna firma z bogatym doświadczeniem. Na rynku jesteśmy od 2009 roku i od początku istnienia wprowadzamy do oferty coraz nowsze i ciekawsze produkty dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znaleźć można m.in.: kontenery IBC z tektury, opakowania transportowe, palety tekturowe, elementy stabilizujące (tj. profile i przekładki tekturowe). Nasze rozwiązania pomagają klientom: wyeliminować materiały ciężkie (np. drewno) i nieekologiczne (np. styropian) z procesów, uprościć pakowanie oraz wyeliminować uszkodzenia w transporcie co generuje oszczędności i poprawia wizerunek. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie oraz jak możemy usprawnić Twoją logistykę zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi doradcami.

Kontakt:
Biuro:
Adres:
ul. Lubelska 5
24-173 Markuszów